Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Spotkanie edukacyjno-kulturalno-okolicznościowe dla uczestników projektu "Zielone światło" w 2021r.

W związku z realizacją projektu "Zielone światło" nr RPSW.09.02.01-26-0001/19

w ramach Osi Priorytetowej 9, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego Gmina Końskie /Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich w dniu 16 czerwca 2021 roku zorganizował w sali bankietowej Astoria w Końskich   spotkanie edukacyjno – kulturalno – okolicznościowe  dla dzieci i rodzin biorących udział w projekcie.

 

W związku z panującą sytuacjom epidemiologiczną spotkanie odbyło się z zachowaniem rządowych wytycznych dotyczących organizacji imprez i spotkań okolicznościowych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

  Uczestników projektu przywitała Dyrektor M-GOPS Pani Aneta Mikuszewska – Sorn, Zastępca Dyrektora Pani Agnieszka Majchrzak oraz kadra biorąca udział w projekcie. 

Dla uczestników projektu przygotowano w tym dniu wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Zarówno rodzice/opiekunowie, dzieci jak i kadra chętnie w nich uczestniczyli.

Spotkanie rozpoczęło się recitalem jednej z uczestniczek projektu Pani Magdaleny Gołos, która zaśpiewała kilka utworów wprowadzając wszystkich w radosny nastrój. Uczestnicy spotkania chętnie śpiewali i tańczyli w rytm wykonywanych piosenek.

Ciekawym punktem były także gry i drużynowe zabawy sprawnościowe m.in.: wyścigi z woreczkiem na głowie, rzut woreczkiem do celu, rzut frisbee do celu, największa ilość skoków na skakance, najdłuższe kręcenie hula hop. Dodatkowo uczestnicy projektu mogli pograć w siatkówkę, badmintona czy poskakać na gumie. Do zabaw użyto rekwizytów zakupionych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego m.in.: woreczków gimnastycznych, skakanek, gum do skakania, hula hop, ringo, frisbee, zestawów do badmintona, piłek.

W ramach spotkania wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani dwudaniowym obiadem oraz deserem. Można było także skorzystać z serwisu kawowego, napić się herbaty czy soku.

Spotkanie stanowiło pokazanie wartości rodziny oraz właściwych relacji rówieśniczych. Celem spotkania poprzez wspólne śpiewanie, tańce, gry i zabawy było:

- podnoszenie świadomości rodziców poprzez ukazanie jak cenne w relacji z dzieckiem jest spędzanie z nim wspólnie wolnego czasu, stwarzanie właściwej atmosfery domowej oraz budowanie właściwych relacje z dzieckiem;

- uświadomienie dzieciom jak istotne są prawidłowe relacje rodzinne oraz rówieśnicze, ścisła współpraca i udzielanie sobie wzajemnej pomocy w dążeniu do wspólnie postawionego celu.

Takie działania bowiem wpłyną na poprawę efektywności funkcjonowania rodziny i relacji rówieśniczych.

Spotkanie zorganizowano dla wszystkich uczestników projektu i kadry.