Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

KONECKIE SENIORALIA 23 lipiec 2023r.

Podopieczni Domu Dziennego Pobytu już po raz trzeci czynnie uczestniczyli w Koneckich Senioraliach.

Z dużym  zaangażowaniem  przygotowywali  program artystyczny oraz  na wystawę swoje prace plastyczne wykonane w ramach terapii zajęciowej.

        Święto koneckich Seniorów rozpoczęła kolorowa parada przedstawicieli różnych organizacji zrzeszających Seniorów,  z której każda  wyróżniała się swoim emblematem.  Podopieczni Domu Dziennego udekorowani byli kolorowymi kwiatami z bibuły wpiętymi w ubrania i kapelusze.

Przemarsz ze śpiewem przybył pod scenę  Miejsko - Gminnego Domu Kultury, na której nastąpiła prezentacja grup, a po niej występy artystyczne w wykonaniu oczywiście koneckich Seniorów.

 

Dom Dziennego Pobytu reprezentowało siedem Pań, które w kolorowych, letnich sukienkach oraz słomkowych kapeluszach z przybranymi czerwonymi kwiatami na głowach, wyglądały bardzo elegancko i szykownie. Zaśpiewały one trzy piosenki „Oj, seniorzy kochani”, „Ke sers sera” i „Słoneczko nasze.”  Występ ten spotkał się z gromkimi brawami.

Oprócz części artystycznej dla koneckich Seniorów zorganizowano różne atrakcje.

Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich przygotował ekspozycję prac plastycznych wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez Podopiecznych Domu Dziennego Pobytu. Ponadto obecne na Senioraliach przedstawicielki Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, które służyły zainteresowanym radą i pomocą.

Do późnych godzin wieczornych trwały występy artystyczne, które porwały zebranych do śpiewu a nawet tańca.

Udział w Senioraliach dostarczył Podopiecznym Domu Dziennego Pobytu   wiele pozytywnych emocji, dał możliwość zaprezentowania się i integracji  ze społecznością lokalną.