Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Przed nami kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.  W dniach 19 -25  lutego 2024r. będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną, psychologiczną między innymi w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach organizacji pozarządowych.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r.  w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Końskich włącza się w tą inicjatywę i prowadzi dyżury specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy od 19 do 23 lutego w godzinach od 8.00 do 15.30.

Osoby zainteresowane do skorzystania z tej formy wsparcia prosimy o wcześniejsze ustalenie terminów spotkań osobiście Końskie ul. Armii Krajowej 22 lub telefonicznie 41 372 79 20 wew. 103 i 122.

Zaktualizowany informator zawierający dane teleadresowe rejestru jednostek specjalistycznego poradnictwa funkcjonujących w województwie świętokrzyskim realizujących działania pomocowe w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej.

https://www.kielce.uw.gov.pl/ftp/pliki/wps/Aktualizacja_rejestru_z_29_11_2023_r_podpisany.pdf