Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Udzielanie schronienia 2023r.

PLACÓWKI UDZIELAJĄCE TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA DLA OSÓB BEZDOMNYCH I OFIAR PRZEMOCY, przebywających na terenie miasta i gminy Końskie (wg. podpisanych umów, zgodnie z ustawą PZP):

  1. Schronisko dla osób bezdomnych w Stąporkowie, ul. Niekłańska 12, prowadzone przez Akademię Innowacji Społecznych, Bieganów 72A, 96-316 Międzyborów 13.

  2. Schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi w Nizinach 66A, 28-142 Tuczępy, prowadzone przez Akademię Innowacji Społecznych, Bieganów 72A, 96-316 Międzyborów 13.

Po rozeznaniu sprawy odpowiednie służby kierują osoby bezdomne do:

  1. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich, ul. Armii Krajowej 22 (w godzinach jego pracy 7.30 – 15.30),

  2. Placówek udzielających tymczasowego schronienia (noclegownia lub schronisko – wymagana decyzja kierująca),

  3. Szpitala Specjalistycznego im. Św. Łukasza w Końskich, ul. Gimnazjalna 41B – osoby wymagające pomocy lekarskiej,

  4. Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, ul. Spółdzielcza 3 (w godzinach jego pracy 7.30 – 15.30) – tylko osoby z interwencji kryzysowej.

W przypadku, gdy osoba bezdomna z objawami zakażenia COVID-19 przebywa w przestrzeni publicznej służby patrolujące (np. straż miejska, policja), pracownicy socjalni lub osoby postronne powinni:

  • zadzwonić pod numer alarmowy i oczekiwać na zespół medyczny;
  • w przypadku zalecenia hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji osoba bezdomna z podejrzeniem zakażenia powinna zostać przewieziona do szpitala lub jednego z miejsc kwarantanny zbiorowej lub jednego z miejsc kwarantanny zbiorowej lub izolatorium, które zostały wyznaczone na terenie Powiatu, zgodnie z wojewódzkim planem działania na wypadek wystąpienia epidemii.

Artykuły