Pn.-Pt. 7:30 - 15:30  (41) 372 79 20 (41) 372 77 03

A- A A+

logoUE zieloneswiatlo
W związku z dalszą realizacją projektu „Zielone światło” nr RPSW.09.02.01-26-0001/19 w ramach Osi Priorytetowej 9
Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego Gmina Końskie/Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich w miesiącach od października do grudnia 2020 roku prowadził wiele działań będących formami wsparcia dla uczestników projektu stanowiących 341 godzin zajęć i korepetycji.

W miesiącu październiku 2020 roku przeprowadzono:

- indywidualne konsultacje z rodzinami prowadzone przez asystentów rodzin (13 godzin zajęć z 1 asystentem oraz zajęcia z asystentem rodziny zatrudnionym na etat) dla rodzin uczestniczących w projekcie;

- poradnictwo psychologiczne (13 godzin zajęć z 1 doradcą psychologicznym) dla 36 osób dorosłych;

- grupy wsparcia dla rodzin w kryzysie (13 godzin zajęć z 1 pedagogiem) dla 12 osób dorosłych;

- mediacje dla rodzin w kryzysie (13 godzin mediacji z 1 mediatorem) prowadzone w ramach potrzeb dla 2 uczestników projektu, w tym 1 kobiety i 1 mężczyzny;

- terapię zajęciową dla rodzin (13 godzin zajęć z 1 pedagogiem) dla 59 osób objętych asystenturą, w tym: 44 dzieci i 15 rodziców.

Kontynuowano zajęcia specjalistyczne:

- indywidualne zajęcia z rodziną prowadzone przez psychologa dziecięcego (7 godzin zajęć) dla 7 osób dorosłych i 10 dzieci;

- indywidualne zajęcia specjalistyczne z rodziną realizowane przez terapeutę rodzinnego (5 godzin zajęć) dla 6 osób dorosłych.

W Placówce Wsparcia Dziennego prowadzonej w formie specjalistyczno-opiekuńczej Świetlicy Środowiskowej dla dzieci i młodzieży działającej w strukturach Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich zrealizowano:

- opiekę i zajęcia dla dzieci z PWD oraz dzieci przyjętych w ramach utworzonych miejsc interwencyjnych prowadzone przez zatrudnionego na etat wychowawcę;

- socjoterapię dla dzieci (13 godzin zajęć z 1 socjoterapeutą) dla 20 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego;

- zajęcia zdrowotno – korekcyjne dla dzieci (18 godzin zajęć z 1 fizjoterapeutą) dla 44 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz 10 dzieci przyjętych w ramach miejsc interwencyjnych;

- korepetycje z języka angielskiego i niemieckiego (16 godziny korepetycji prowadzonych przez 4 wolontariuszy ze szkoły ponadpodstawowej) dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego.

Łącznie w październiku  2020 roku przeprowadzono 124 godzin zajęć i korepetycji.

W miesiącu październiku2020 roku do projektu przyjęto 1 nowego uczestnika(mężczyzna) do Placówki Wsparcia Dziennego.

W dniu 7 października 2020 roku zorganizowano w sali bankietowej Astoria w Końskich spotkanie edukacyjno – kulturalno – okolicznościowe dla dzieci i rodzin biorących udział w projekcie. W związku z wystąpieniem stanu epidemii spotkanie odbyło się z zachowaniem rządowych wytycznych dotyczących organizacji imprez i spotkań okolicznościowych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Dla uczestników projektu przygotowano w tym dniu wiele atrakcji i ciekawych zabaw m.in.: konkurs muzyczny Jaka to melodia?, kalambury, zabawy sprawnościowe np. wyścig w workach, slalom z balonami pompowanymi helem, przeciąganie liny. 98 dzieciom wręczono nagrody za udział w zabawach. W ramach spotkania wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani dwudaniowym obiadem oraz deserem. Można było także skorzystać z serwisu kawowego, napić się herbaty czy soku. Celem spotkania było pogłębienie więzi w strukturach rodzinnych wpływających na polepszenie funkcjonowania rodziny w relacjach zarówno rodzic – dziecko, jak i dziecko – dziecko, jak również funkcjonowania w sferze społecznej w relacjach rodzic – rodzic, rówieśnik – rówieśnik. Poprzez wspólne zabawy uczyło współpracy, motywacji do osiągania celów, wspólnego twórczego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Dobrze zdefiniowany podczas powitania cel spotkania stanowiłdla wszystkich uczestników projektu drogowskaz, iż „Rodzina to nasze wspólne dobro” i należy dążyć do poprawy efektywności jej funkcjonowania. Spotkanie zorganizowano dla wszystkich uczestników projektu i kadry.

W dniu 12 października 2020 roku zorganizowano piknik dla wszystkich dzieci i rodzin biorących udział w projekcie oraz części kadry. Piknik zorganizowano w Stajni Artystycznej w Marcinkowie. W związku z wystąpieniem stanu epidemii piknik odbył się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dla uczestników projektu zorganizowano transport oraz przygotowano w tym dniu wiele ciekawych atrakcji m.in.: zwiedzanie zabudowań gospodarskich, zapoznanie z historią koni arabskich w Polsce, jazda konna, zabawy na placu zabaw, zabawa taneczna prowadzona przez Dja. Animatorzy zabaw prowadzili: zajęcia plastyczne m.in. wybijanie medali, zajęcia sprawnościowe m.in. strzelanie do tarczy, puszczanie baniek oraz częstowali watą cukrową. W ramach pikniku wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani daniem z grilla. Można było także skorzystać z serwisu kawowego, napić się herbaty, wody czy soku oraz skosztować pysznych ciast. Piknik stanowił zaspokojenie potrzeb społeczno – kulturalno - edukacyjnych poprzez integrację wszystkich uczestników projektu, integrację rodzin, promocję wspólnie spędzanego wolnego czasu, popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.

W związku z wystąpieniem stanu epidemii i związanych z tym rządowych zaleceń na podstawie Zarządzenia Nr 28/2020 Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich z dnia 2 listopada 2020 roku w sprawie zmian w organizacji zajęć realizowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich w ramach projektu „Zielone Światło” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zgodnie z Zarządzeniem Nr 21/2020 Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich z dnia 1 września 2020 rokuw sprawie wprowadzenia zdalnej formy prowadzenie zajęć indywidualnych w ramach realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich projektu „Zielone Światło” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2:

- indywidualne zajęcia projektowe realizowano w sposób zdalny;

- umożliwiono realizację zajęć grupowych w formie zdalnej;

- zawieszono do dnia 4 grudnia 2020r.: terapię zajęciową dla rodzin asystenckich (prowadzoną przez pedagoga) orazzajęcia zdrowotno – korekcyjne dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz dzieci przyjętych w ramach miejsc interwencyjnych(prowadzone przez fizjoterapeutę).

W związku z powyższym w miesiąculistopadzie 2020 roku w sposób zdalny przeprowadzono zajęcia:

- indywidualne konsultacje z rodzinami prowadzone przez asystentów rodzin (13 godzin zajęć z 1 asystentemoraz zajęcia z asystentem rodziny zatrudnionym na etat) dla rodzin uczestniczących w projekcie.

Zrealizowano także zajęcia:

- poradnictwo psychologiczne (13 godzin zajęć z 1 doradcą psychologicznym) dla 34 osób dorosłych;

- grupy wsparcia dla rodzin w kryzysie (13 godzin zajęć z 1 pedagogiem) dla 12 osób dorosłych;

- mediacje dla rodzin w kryzysie (13godzin mediacji z 1 mediatorem) prowadzone w ramach potrzeb dla 2 uczestników projektu, w tym 1 kobiety i 1 mężczyzny.

W sposób zdalny kontynuowano zajęcia specjalistyczne:

- indywidualne zajęcia z rodziną prowadzone przez psychologa dziecięcego (7 godzin zajęć) dla7 osób dorosłych i 14 dzieci;

- indywidualne zajęcia specjalistyczne z rodziną realizowane przez terapeutę rodzinnego (5 godzin zajęć) dla 6 osób dorosłych.

Dodatkowo rozpoczęto poradnictwo specjalistyczne prowadzone w sposób zdalny:

- poradnictwo prawne (11 godzin poradnictwa z 1 prawnikiem) dla 17 osób dorosłych.

W Placówce Wsparcia Dziennego w Końskich zrealizowano w sposób zdalny:

- zajęcia prowadzone przez wychowawcę przyjętego na etat;

- socjoterapię dla dzieci (13 godzin zajęć z 1 socjoterapeutą) dla 20 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego;

- korepetycje z języka angielskiego i niemieckiego (16 godziny korepetycji prowadzonych przez 4 wolontariuszy ze szkoły ponadpodstawowej) dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego.

Dodatkowo rozpoczęto poradnictwo specjalistyczne prowadzone w sposób zdalny:

- poradnictwo prawne (24 godziny poradnictwa z 1 prawnikiem) dla 13osób dorosłych.

Łącznie w listopadzie2020 roku przeprowadzono 128 godziny zajęć i korepetycji.

W związku z wystąpieniem stanu epidemii i związanych z tym rządowych zaleceń oraz zgodnie z obowiązującymi Zarządzeniami Nr 21/2020 z dnia 1 września 2020 roku,Nr 28/2020 z dnia 2 listopada 2020 roku oraz wprowadzonym Zarządzeniem Nr 33/2020 Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich z dnia 7 grudnia 2020 rokuw sprawie zmian w organizacji zajęć realizowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich w ramach projektu „Zielone Światło” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2:

- indywidualne zajęcia projektowe realizowano w sposób zdalny;

- umożliwiono realizację zajęć grupowych w formie zdalnej;

- odwieszonorealizacjęterapii zajęciowej dla rodzin asystenckich (prowadzoną przez pedagoga);

- zawieszone do 27 grudnia 2020 roku pozostają zajęcia zdrowotno – korekcyjne dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz dzieci przyjętych w ramach miejsc interwencyjnych(prowadzone przez fizjoterapeutę).

W związku z powyższym w miesiącu grudniu 2020 roku w sposób zdalny przeprowadzono:

- zajęcia z asystentem rodziny zatrudnionym na etat dla rodzin uczestniczących w projekcie;

Zrealizowano także:

- grupy wsparcia dla rodzin w kryzysie (13 godzin zajęć z 1 pedagogiem)dla 12 osób dorosłych;

- terapię zajęciową dla rodzin (13 godzin zajęć z 1 pedagogiem) dla 57 osób objętych asystenturą, w tym: 43 dzieci i 14 rodziców.

W sposób zdalny kontynuowano również zajęcia specjalistyczne:

- indywidualne zajęcia z rodziną prowadzone przez psychologa dziecięcego (7 godzin zajęć) dla 9 osób dorosłych i 16 dzieci.

- indywidualne zajęcia specjalistyczne z rodziną realizowane przez terapeutę rodzinnego (5 godzin zajęć) dla 7 osób dorosłych;

- poradnictwo prawne (11 godzin poradnictwa z 1 prawnikiem) dla 17 osób dorosłych.

W Placówce Wsparcia Dziennego w Końskich zdalnie zrealizowano:

- zajęcia prowadzone przez wychowawcę przyjętego na etat;

- korepetycje z języka angielskiego i niemieckiego (16 godziny korepetycji prowadzonych przez 4 wolontariuszy ze szkoły ponadpodstawowej) dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego.

Kontynuowano także w sposób zdalny zajęcia specjalistyczne:

- poradnictwo prawne (24 godzin poradnictwa z 1 prawnikiem) dla 13 osób dorosłych.

Łącznie w grudniu 2020 roku przeprowadzono 89 godzin zajęć i korepetycji.

Wszystkie prowadzone w ramach projektu zajęcia odbywały się zgodnie z wprowadzonąw miesiącu czerwcu 2020 roku procedurą przeciwdziałania szerzenia się zakażeń SARS–CoV–2 w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno dla kadry jak i wszystkich uczestników projektu.

 

M-GOPS

Fundusze Europejskie Program Regionalny Europejski Fundusz Społeczny

KAPITAŁ LUDZKI

Logo funduszy europejskich

Odwiedza nas 327 gości oraz 0 użytkowników.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Armii Krajowej 22
26-200 Końskie

TEL: 41-372-79-20
FAX: 041-372-77-03
E-mail: mgops.konskie@op.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby lepiej spełniał oczekiwania użytkownika. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Cookies Więcej informacji